مغز محمد رضا گلزار محمدرضا گلزار حسن روحانی

مغز: محمد رضا گلزار محمدرضا گلزار حسن روحانی رسانه ها تصویری محمدرضا تصویر اخبار سینما

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی او فاقد عقلانیت است / تصویر العمل غرویان به ادعای تازه احمدی‎نژاد

برخی به اسم پاسخ به ترامپ، خودشان را مطرح می کنند| جامعه دنبال صورت تازه اعتدالی می‌گردد

او فاقد عقلانیت است / تصویر العمل غرویان به ادعای تازه احمدی‎نژاد

تصویر العمل غرویان به ادعای تازه احمدی‎نژاد: او فاقد عقلانیت است

عبارات مهم : سیاسی

برخی به اسم پاسخ به ترامپ، خودشان را مطرح می کنند| جامعه دنبال صورت تازه اعتدالی می گردد

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: نتیجه انتخابات خبرگان، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی نشان داد که مردم با آشنایی به گفتمان اعتدال رأی دادند و استمرار این گفتمان را مصلحت کشور می دانند.

حجت الاسلام محسن غرویان در گفت وگو با خبرآنلاین راجع به اوضاع گفتمان اعتدال در عرصه سیاسی کشور، گفت: اینکه بعضی تحلیلگران سیاسی، گفتمان اعتدال را رو به افول و تمام شده است توصیف می کنند، برآمده از آن است که فکر می کنند، هر رجل سیاسی هنگامی که سکاندار دستگاه اجرایی کشور می شود، با آخر یافتن دوره مسئولیت او، گفتمانش هم از بین می رود! در حالیکه گفتمان یک تفکر و اندیشه است و قوام و دوامش به یک شخص وابسته نیست.

او فاقد عقلانیت است / تصویر العمل غرویان به ادعای تازه احمدی‎نژاد

وی افزود: هنگامی که مأموریت و دوره مسئولیت شخصیتی به آخر می رسد، شخص و اشخاص دیگری می توانند گفتمان او را حفظ کنند و ادامه و استمرار دهند؛ چون مردم و جامعه دنبال صورت ای جدید، بانشاط، پرتلاش و فعال می گردند تا او را به صحنه بیاورند. راجع به گفتمان اعتدال هم چنین اتفاقی می افتد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه باید حساب اشخاص را از حساب گفتمان ها جدا کنیم، اظهار کرد: گرچه اشخاص به لحاظ سن و سال، شاید مقداری ضعف و رکود پیدا کنند ولی همچنان گفتمان اعتدال زنده و غالب بر فضای سیاسی کشور و جامعه هست، به خاص نسل تازه که طالب تفکر اعتدالی هست. بنابراین اعتقاد دارم از گفتمان اعتدال اشخاص تازه و جوانی به صحنه خواهند آمد.

برخی به اسم پاسخ به ترامپ، خودشان را مطرح می کنند| جامعه دنبال صورت تازه اعتدالی می‌گردد

وی راجع به میدان داری تندروهای اصولگرا در عرصه سیاسی کشور بعد از خروج آمریکا از برجام گفت: فکر نمی کنم تندروها میدان دار شده است باشند، البته تندروی ترامپ تغییراتی را در فضای سیاسی دنیا ایجاد کرد، در کشور ما نیز عده ای تندرو می خواهند از وقت سوءاستفاده و به اسم پاسخ دادن به ترامپ، خودشان را مطرح می کنند.

این تحلیلگر پرسشها سیاسی با بیان اینکه باید منتظر ماند تا نتیجه مذاکرات با اروپایی ها مشخص شود، یادآور شد: تندروهای داخلی می گویند «جریان اعتدال افول کرده و شبیه ترامپ باید جریان تند افراطی در کشور عزیزمان ایران غالب باشد؛ بنابراین فقط ما هستیم که می توانیم برابر ترامپ بایستیم» ولی این نظر آنهاست و حتی در فضای سیاسی کشور غلبه هم ندارد.

او راجع به بیانات احمدی نژاد که مدعی شده است می توانسته 6 ماهه کل تحریم ها را بردارد و تحریم های کنونی نتیجه کار حسن روحانی در مذاکرات دولت اصلاحات با اروپایی ها است و ربطی به دولت نهم و دهم ندارد، اظهار کرد: تحلیل های احمدی نژاد را قبول ندارم، احمدی نژاد و جریان فکری اش خودش را در 8 سال ریاست جمهوری نشان داد و مردم از او آشنایی پیدا کردند.

او فاقد عقلانیت است / تصویر العمل غرویان به ادعای تازه احمدی‎نژاد

غرویان جریان احمدی نژاد را فاقد علم، دانش و عقلانیت خواند و گفت: احمدی نژاد فردی با شعارهای توخالی است و مردم ماهیت شخصیتی او را فهمیده اند. این شعارهای احمدی نژاد نیز توخالی هست، نوعی حرف های پوپولیستی جهت جلب افکارعمومی است که به نظرم نتیجه ای ندارد. در مقابل، روحانی براساس نگرش دیپلماتیک و واقعیت های عالم سیاست حرکت می کند، نتیجه انتخابات خبرگان، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی نیز نشان داد که مردم با آشنایی به گفتمان اعتدال رأی دادند و استمرار این گفتمان را مصلحت کشور می دانند.

واژه های کلیدی: سیاسی | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | نتیجه انتخابات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz