مغز محمد رضا گلزار محمدرضا گلزار حسن روحانی

مغز: محمد رضا گلزار محمدرضا گلزار حسن روحانی رسانه ها تصویری محمدرضا تصویر اخبار سینما

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری داستان جالب نخستین نقش مهران مدیری و شاهرخ استخری در تئاتر

به گزارش گروه تحریریه سایت، شب گذشته مهران مدیری میزبان شاهرخ استخری بازیگر سینما و تلویزیون شد. استخری در ابتدای گفتگو، با اشاره به نقش هایی که تا امروز ب

داستان جالب نخستین نقش مهران مدیری و شاهرخ استخری در تئاتر

داستان جالب نخستین نقش مهران مدیری و شاهرخ استخری در تئاتر

عبارات مهم : تئاتر

شب گذشته، مهران مدیری و شاهرخ استخری راجع به نخستین نقش خود در تئاتر صحبت کردند.

به گزارش گروه تحریریه سایت، شب گذشته مهران مدیری میزبان شاهرخ استخری بازیگر سینما و تلویزیون شد.

استخری در ابتدای گفتگو، با اشاره به نقش هایی که تا امروز بازی کرده، گفت: نقش هایی که تا امروز بازی کردم همه شخصیت مغروری داشتند. شاید به همین علت باشد که مردم هم چنین نظری راجع به من دارند.

وی افزود: من با سریال های دلنوازان و فاصله ها دیده شدم. ولی بعد از آن مدت ۵ سال در تلویزیون کار نکردم. این کار نکردن کاملاً خودخواسته بود. دوست داشتم یک فضای جدید، کار با آدم های تازه و … را تجربه کنم و جهت همین از جایی به بعد وارد سینما شدم.

استخری با اشاره به اینکه همه در خانواده اش تحصیل کرده هستند، راجع به ورودش به دنیای هنر گفت: به خاطر اینکه شغل آینده ام تامین باشد، خواستم راه پدر را ادامه بدهم و مهندسی شیمی بخوانم ولی نشد و در رشته مهندسی صنایع قبول شدم. البته هر لحظه دید خوبی نسبت به هنر داشتم. نهایتاً در دوران دانشگاه کلاس های بازیگری را شرکت کردم و در سال سوم دانشگاه، نخستین کارم را با نقش اسب در تئاتر محمد رحمانیان شروع کردم (خنده).

مدیری هم در ادامه این صحبت گفت: بعد با یک نقش نجیب کارت را شروع کردی. البته این را بگویم که شروع کار تو خیلی بهتر از من بود. چون نخستین کاری که من در تئاتر بازی کردم. نقش لاک پشت بود. قصه جنگلی بود که یکسری حیوان در آن بازی می کردند. یک ساعت و ربع وقت نمایش بود و من باید از یک سمت صحنه می آمدم و در آخر نمایش از بخش دیگر صحنه بیرون می رفتم، همین. نه دیالوگی داشتم و نه سر و صدایی. باز خوب است تو در نقش اسب یک شیهه ای می کشیدی (خنده). مدیری در حالی این خاطره را با هنرمندی تعریف می کرد که صدای خنده جمعیت لحظه ای قطع نمی شد.

استخری همچنین راجع به انزوای خود در سال های قبل، اظهار کرد: قبل از بازیگری خیلی از منزل بیرون نمی آمدم و مدت زیادی را تنها زندگی کردم. دوستانم هر لحظه به شوخی می گفتند «یک روز فسیلت را از روی مبل جمع می کنیم»، ولی از برهه ای به بعد وارد بازار کسب و کار شدم. از منزل بیرون آمدم و با مردم روبرو شدم. الان هم دیگر آن حالت ها از بین رفته و مشکلی ندارم.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «فاصله ها» راجع به عاشق شدنش بیان کرد: ۶ سال پیش عاشق شدم. همسرم ۱۶ سال قبل از آشنایی مان مقیم کشوری دیگر بود و ما از طریق دوستان مشترکی که داشتیم با هم آشنا شدیم. هنگامی که ایشان به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمدند با هم ملاقات کردیم و نهایتاً این آشنایی منجر به ازدواج شد. الان یک دختر به اسم پناه داریم.

وی همچنین راجع به کسب و کار طلاسازی اش گفت: خدا را شکر از جایگاهی که الان داریم، راضی هستیم. خیلی جلوتر از چیزی هستیم که آینده نگری می کردیم. کار ما به نوعی تولید ملی محسوب می شود. تعداد زیادی استاد کار و طراح ایرانی داریم که مشغول کار هستند. من در تمام این مدت در حال سرمایه گذاری بودم و فکر برداشت و سود نبودم. می خواستم در کنار بازیگری شغلی جهت گذران زندگی داشته باشم. الان خدا را شکر ۶۰ نفر به شکل مستقیم و غیر مستقیم با ما کار می کنند و این اتفاق بزرگ و ارزشمندی است.

استخری ضمن اهدای یک ساعت به موزه دورهمی در آخر این گفتگو بیان کرد: این روزها با پدیده سریع قضاوت کردن مواجهیم. از مردم عزیزم خواهش می کنم همه حرف ها را گوش و بعد قضاوت کنند. جهت مثال، من پیش از این در مصاحبه ای گفتم همسرم از ۱۶ سالگی کار می کرد. این امری طبیعی در خارج از کشور است ولی بعضی از حرف من برداشت دیگری کردند و با تصویر العمل هایی تندی مواجه شدم.

اما یکی از حاشیه های جالب برنامه دیشب، سوت بلبلی مداوم یکی از تماشاگران در میان خنده و شادمانی دیگران بود. سوت بلبلی که بارها با تصویر العمل جالب مدیری مواجه شد و او در جایی گفت: «انرژی ها خیلی خوبه، خدا رو شکر. یه آقایی هم هستن که اصلاً این سوتی که می زنن، درجه یک؛ ولی بیشترش اذیت می کنه بعداً» (خنده جمعیت).

واژه های کلیدی: تئاتر | بازیگری | مهران مدیری | شاهرخ استخری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz